روغن کرچک یا کندش؟ هر کدام چه فوایدی دارد؟

فهرست

خیلی از افراد که از روغن های گیاهی برای انجام فعالیت های مختلف استفاده می کنند به فکر انتخاب روغن کندش یا روغن کرچک افتاده اند. در چنین موقعیتی، یک سوال مهم مطرح می شود. روغن کرچک یا کندش؟ کدام مورد بهتر است. مطمئنا هر کدام از این روغن ها یک سری ویژگی های خاص داشته و هر کدام از آنها خواص ویژه ای برای بدن دارند. در نتیجه، شما باید بسته به یک سری ویژگی های خاص خرید خود را ثبت کنید.

انتخاب یک روغن خوب و با کیفیت، فعالیتی نیست که شما به راحتی بتوانید آن را انجام دهید. شما به یک سری اطلاعات اولیه در این زمینه نیاز دارید. امروز ما قصد داریم تا در مورد روغن کرچک یا کندش با شما صحبت کنیم. پس با ما و این مقاله دارویی مهم تا انتها همراه باشید.

روغن کرچک چیست؟

قبل از پاسخ به سوال روغن کرچک یا کندش، بیایید تا روغن کرچک را با هم بررسی کنیم. روغن کرچک از دانه های گیاه کرچک دریافت شده و می تواند قدرت بالایی داشته باشد. این محصول معمولا برای پوست و مو به کار می رود. روغن کرچک می تواند پوست شما را شفاف کند و آلودگی های موجود درون قسمت های مختلف پوست را به طور کامل از بین ببرد. این محصول قدرت زیادی داشته و به شدت کاربردی است.

روغن کرچک طبیعی بوده و رنگ شفاف و زیبایی دارد. این محصول در حالت معمولی می تواند غلظت زیادی هم داشت باشد. جالب است بدانید اکثر افراد از این روغن به تنهایی استفاده نمی کنند. همچنین، بهتر است بدانید که این محصول را نمی توان برای مصارف خوراکی مورد استفاده قرار داد. شما می توانید این محصول را با روغن های خاصی همچون نارگیل و بادام ترکیب کنید و از پوست خود مراقبت نمایید.

گیاهی که روغن کرچک را تولید می کند در قسمت های مختلفی از جهان پرورش داده می شود. کشور هایی همچون چین، هند، آفریقا و آمریکا از جمله مهم ترین تولید کنندگان کرچک به حساب می آیند. هسته این محصول تحت فشار قرار می گیرد و روغن آن بیرون می آید. سپس از این روغن برای ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. روغن کرچک در ساخت لوازم آرایشی یک جایگاه فوق العاده ویژه دارد.

روغن کرچک پوست شما را لطیف کرده و احساس نرمی را به شما ارائه می کند. همچنین، استفاده از این محصول باعث می شود تا رشد آکنه و باکتری های مختلف بر روی پوست شما متوقف شود. این محصول به علت دارا بودن یک سری اسید های خاص، می تواند به شدت برای قسمت های مختلف پوست شما مفید باشد.

یک شیشه روغن کرچک

روغن کندش چیست؟

همه افرادی که به دنبال بهبود وضعیت پوست و موی خود با استفاده از روغن های طبیعی هستند، حداقل یک بار نام روغن کندش را شنیده اند. این روغن که قدرت بالایی دارد، می تواند بر روی مو های شما به صورت مستقیم تاثیر داشته باشد. افراد بنا به دلایل مختلفی همچون استرس، بیماری ها و شرایط محیطی به ریزش مو دچار می شوند. هر فرد، شیوه خاصی را برای درمان این بیماری ها مورد استفاده قرار می دهد.

برخی از افراد از روش های شیمیایی استفاده کرده و دیگران از روش های طبیعی تر استفاده می نمایند. جالب است بدانید که روغن کندش یکی از سنتی ترین و بهترین راه های موجود برای درمان مشکلات مربوط به مو شناخته شده است. روغن کندش که از گیاهی با همین نام تولید می شود، خواص زیادی دارد. خیلی از افراد به واسطه دارا بودن همین خواص ویژه این محصول را با نام گیاه معجزه گر نیز شناسایی می کنند.

این محصول باعث می شود تا مو های شما رشد مجدد داشته باشند. کندش با خون رسانی مجدد به ریشه مو می تواند مو های شما را تحریک کند. تحریک شدن مو ها باعث می شود تا آنها تعداد خود را زیاد تر کنند. در نهایت همه این فرایند ها، مو های از دست رفته شما جانی دوباره گرفته و رشد خود را شروع خواهند کرد. گیاه کندش می تواند در دیگر موقعیت ها هم کاربرد های نسبتا زیادی داشته باشد. این محصول برای رفع بی حسی هم موثر است.

کدام مورد را انتخاب کنیم؟ روغن کرچک یا کندش؟

همانطور که مشاهده کردید، پاسخ به سوال روغن کرچک یا کندش اصلا کار راحتی نیست. هر کدام از این محصولات یک سری ویژگی های خاص داشته و به نحوی خاص بر روی بدن شما تاثیر گذار هستند. شما در ابتدا باید مشکل خود را مشخص کنید و سپس نسبت به حل آن اقدام نمایید. اگر شما به دنبال یک محصول مفید برای پوست هستید، شاید کندش کاربرد های زیادی برای شما نداشته باشد. چرا که این روغن بیشتر برای مو  کاربرد دارد.

مطلب مرتبط:”ارتباط روغن کرچک و فشار خون چیست؟”

نتیجه گیری

در دنیای طب سنتی، راه های زیادی برای درمان بیماری ها وجود دارد. اگر شما پس از بررسی متوجه شدید که روغن کرچک یا کندش نیاز های شما را رفع نمی کنند، به راحتی می توانید از دیگر روغن های گیاهی استفاده کنید. ولی در کل استفاده از این روغن ها می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اشتراک گذاری

یک پاسخ

  1. من ۱۸ سالمه و یک هفته هست استفاده میکنم( هفته‌ایی دوبار قبل ازحمام) از روغن کرچک_کندش_بادام تلخ ونارگیل استفاده می‌کنم( چون پوست سرم چربه روغن نارگیل فقط به ته موهام میزنم) وقتی زدم موهام یکم ریزش پیدامی‌کنه چرا؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *