روغن اسطوخودوس

  • ضد افسردگی و بی خوابی

  • آرامش بخش

  • تقویت موی سر

  • ضد میگرن

145,000 تومان
حجم:
درب محصول

توضیحات محصول:

روغن اسطوخودوس Lavender Oil به عنوان یکی از بهترین آرامبخش های گیاهی در طب سنتی شناخته می شود. در طب سنتی این گیاه به صورت دمکرده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در تولید عطر از عصاره این گیاه معطر استفاده می شود. از روغن این گیاه در تولید لوسیون ها و صابون های آرایشی و مراقبتی به وفور استفاده می شود.

خواص روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد التهابی است. به همین دلیل برای تسکین جای نیش حشرات از آن استفاده می شود. همچنین این روغن آرامبخش است. در واقع این روغن با کاهش استرس و تنش های عصبی می تواند دردهای میگرنی را تسکین بخشد.

استشمام این روغن به تنفس بهتر کمک کرده و می تواند استرس را دور کند. برای درمان سرماخوردگی و سرفه می توانید از این روغن به صورت بخور استفاده کنید. از دیگر خواص روغن اسطوخودوس فواید آن به عنوان روغن مو است که به تقویت موی سر و جلوگیری از ریزش موها کمک می کند. بیماران مبتلا به آلوپسی می توانند از این روغن برای جلوگیری از ریزش موهای خود استفاده کنند. همچنین این روغن می تواند شوره سر را نیز از برده و به گردش خون در پوست کف سر کمک کند. از مهم ترین خواص این روغن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •         ضد افسردگی و بی خوابی
  •         آرامش بخش
  •         تقویت موی سر
  •         ضد میگرن

نحوه مصرف روغن اسطوخودوس

قبل از خرید روغن اسطوخودوس بهتر است با نحوه مصرف آن به طور کامل آشنا شوید. استفاده از روغن اسطوخودوس در کودکان، خانم های باردار و شیرده ممنوع است. همچنین بهتر است از تماس مستقیم این روغن با چشم ها خودداری کنید. بهتر است قبل از استفاده از آن به عنوان روغن پوست، مقداری از روغن را روی بخشی از پوست خود تست کنید.

مصرف این روغن به صورت خوراکی ممکن است عوارضی از جمله تاری دید، سوزش چشم، اسهال، استفراغ و مشکل در تنفس را به همراه داشته باشد. بنابراین نباید در مصرف این روغن گیاهی زیاده روی شود. جهت تقویت موها تنها کافیست روزانه چند قطره از روغن را روی ریشه موها ریخته و ماساژ دهید. برای درمان بی خوابی توصیه می شود چند قطره از این روغن را روی بالش خود بریزید.

طرز تهیه روغن اسطوخودوس

قبل از خرید روغن اسطوخودوس بهتر است بدانید که این روغن از تقطیر بخار سرد گل های گیاه اسطوخودوس به دست می آید. در واقع این روغن به روش استخراج تولید می شود. اما در تهیه آن از حلال های شیمیایی به عنوان افزودنی استفاده نشده است. 

خرید روغن اسطوخودوس اصل

بررسی رنگ و بوی روغن اسطوخودوس به هنگام خرید می تواند به شناسایی آن کمک کند. رنگ این روغن سبز و بوی آن مشابه بوی گل های لاوندر و کمی شیرین است. بوی این روغن شباهت بسیار زیادی به بوی مرکبات و شکوفه بهار نارنج دارد.

نظرات (0)

محصولات پیشنهادی