روغن بادام تلخ

  • تقویت موی سر و ابرو

  • براق کننده پوست

  • ضد شوره موی سر

  • برطرف کننده دردهای آرتروزی

95,000 تومان
حجم:
درب محصول

توضیحات محصول:

روغن بادام تلخ Bitter Almond Oil مصرف خوراکی ندارد. از این روغن تنها در تولید محصولات مراقبتی و آرایشی پوست و مو و همچنین محصولات دارویی استفاده می شود. این روغن حاوی ویتامین ها و مواد مغذی و  فیبر بالایی است. این روغن سرشار از ویتامین E بوده و حاوی منیزیم، مس و فسفر است. همچنین حاوی آنتی اکسیدان و امگا 3 بوده و التهاب را از بین می برد.

خواص روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ به وفور در تولید محصولات مراقبت از پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن حاوی بیوتین بوده و بسیار تقویت کننده و نرم کننده است. همچنین نوعی ضد آفتاب طبیعی به شمار می رود و می تواند از موهای سر و ابرو ها در برابر اشعه های مضر نور خورشید محافظت کند. از گذشته تاکنون و در طب سنتی، روغن بادام تلخ یک روغن مو شناخته شده  و کاربردی بوده است.

در اثر استفاده از روغن بادام تلخ پس از مدتی موهای شما نرم و خوش حالت شده و در برابر موخوره و شکستگی مقاوم خواهد شد. از جمله مهم ترین خواص این روغن می توان به موارد زیر اشاره کرد:  

  •         تقویت موی سر و ابرو
  •         براق کننده پوست
  •         ضد شوره موی سر
  •         برطرف کننده دردهای آرتروزی

همان طور که اشاره شد روغن بادام تلخ حاوی امگا 3 بوده و خاصیت ضد التهابی دارد. به همین دلیل برای کاهش التهاب مفاصل و تسکین دردهای آرتروزی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن در طب سنتی به عنوان آرامبخش و از بین برنده التهاب شناخته می شود. به همین دلیل برای رفع گرفتگی عضلات و تسکین درد مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین روغن بادام تلخ حاوی ویتامین E بوده و به عنوان روغن پوست به شدت می‌تواند پوست را تغذیه کند. این روغن به لایه های داخلی پوست نفوذ کرده و منجر به آبرسانی و جوانسازی آن می شود. لک های پوستی نیز در صورت مصرف مداوم این روغن از بین می روند. برای تقویت موهای سر و رفع شوره تنها کافیست هر شب کمی از این روغن را به ریشه موها زده و ماساژ دهید. در نهایت در روز بعد موهای خود را شسته و آبکشی کنید.

نحوه تولید روغن بادام تلخ

اگر قصد خرید روغن بادام تلخ را دارید بهتر است با نحوه تهیه آن نیز آشنا شوید. این روغن از فشردن دانه‌های بادام تلخ به دست می آید. سپس روغن آن با حرارت بسیار کم استخراج می شود. بهتر است این روغن را در دمای معمولی و محیط کاملاً خشک نگهداری کنید.

خرید روغن بادام تلخ اصل

به هنگام خرید روغن بادام تلخ به تاریخ تولید آن توجه کنید. مدت زمان ماندگاری این روغن حدود یک سال است. همچنین بهتر است.

 به بافت و غلظت روغن نیز توجه شود. در صورتی که این روغن از ترکیب با روغن‌های مضر همچون پارافین تولید شده باشد، در دمای پایین جامد می شود. رنگ این روغن طلایی بوده و بویی شبیه به میوه بادام تلخ دارد. 

نحوه استفاده روغن بادام تلخ برای ریشه مو 

قبل از استفاده از روغن بادام تلخ بهتر است ریشه‌ی مو تمیز بوده و عاری از هرگونه آلودگی باشد. 

برای استفاده در راستای بهبود تقویت مو، کافیست 7 الی 8 قطره از این روغن را روی ریشه زده و کاملا ماساژ داده شود، سپس بعد از 1 ساعت شسته شود.  

نظرات (0)

محصولات پیشنهادی