روغن پرتقال

  • کلاژن ساز قوی پوست

  • رطوبت رسان پوست های خشک و چرب

  • لوسیون ضد پیری

125,000 تومان
حجم:
درب محصول

توضیحات محصول:

روغن پرتقال از پوست میوه این درخت به روش استخراج دست می آید. این روغن دارای خاصیت ضد میکروبی بوده و در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و شوینده ها مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید داروهای درمان جوش، شامپوها، دهان شویه ها، اسپری های خوشبو کننده و لوسیون های بسیاری از این روغن استفاده شده است.

خواص روغن پرتقال

روغن پرتقال حاوی 90 درصد لیمونن و حدود 2 درصد میرسن است. این مواد آنتی اکسیدان بوده و می توانند التهاب را به سرعت از بین برده و از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان جلوگیری کنند. از جمله خواص روغن پرتقال Orange Oil می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •           کلاژن ساز قوی پوست
  •           رطوبت رسانی قوی به پوست های خشک و چرب
  •           لوسیون ضد پیری

از دیگر خواص این روغن می توان به افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. همچنین از افشانه کردن این روغن برای خوشبو کردن هوا و شادابی پوست و مو استفاده می شود. این روغن حاوی ویتامین C بوده و می تواند سطح کلاژن پوست را ارتقا دهد. همچنین از ایجاد لک های پوستی جلوگیری کرده و با ایجاد چین و چروک ها مبارزه می کند.

 خرید روغن پرتقال اصل

اگر قصد خرید این روغن را دارید بهتر است ابتدا به طعم آن توجه کنید. این روغن اگر خالص باشد، طعم تلخی دارد. هرگز این روغن را در معرض آفتاب روی پوست خود تست نکنید. بهتر است این روغن را به هنگام عصر که نور خورشید به پوستتان نمی رسد امتحان کرده و بخرید. اگر باردار یا شیرده هستید از خرید این روغن صرف نظر کنید. میزان ماندگاری این روغن را به هنگام خرید بررسی کنید. بهتر است از روغن پرتقال تازه روی پوستتان استفاده کنید.

نحوه مصرف روغن پرتقال

بعد از خرید روغن پرتقال، نوبت به آشنایی با نحوه مصرف آن می رسد. این روغن باید در جای خنک و به دور از نور خورشید نگهداری شود تا خواص خود را از دست ندهد. از این روغن به روش های مختلفی از جمله استنشاقی، موضعی و خوراکی استفاده می شود.

با اسپری کردن این روغن در هوا یا ریختن آن در دستگاه بخور می توانید از روش استنشاقی استفاده کنید. جهت استفاده موضعی بهتر است از ترکیب این روغن با روغن های پایه دیگر همچون روغن نارگیل استفاده کنید. همچنین از روغن پرتقال می توانید به صورت خوراکی استفاده کنید. برای این کار کافیست کمی از این روغن را با آب، اسموتی، عسل یا آب گازدار مخلوط کنید. در صورت مصرف خوراکی بهتر است از خالص بودن این روغن اطمینان حاصل کنید.

عوارض استفاده از روغن پرتقال

بهتر است قبل از استفاده گسترده از روغن پرتقال،کمی از این روغن را روی بخشی از پوست خود تست کنید. چرا که استفاده از این روغن ممکن است در برخی افراد حساسیت های پوستی از جمله قرمزی پوست و تورم ایجاد کند. روغن پرتقال را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

نظرات (0)

محصولات پیشنهادی