روغن بنفشه

  • ضد سیسنوزیت و حساسیت فصلی

  • برطرف کننده خشکی شدید پوست

  • کمک به درمان پسوریازیس

  • ضد ترک کف پا

  • ضد کک و مک

145,000 تومان
حجم:
درب محصول

توضیحات محصول:

روغن بنفشه اصل Violet Oil دارای کاربردهای آرایشی، بهداشتی و دارویی بسیار زیادی است. طبیعت این روغن سرد و تر است. همچنین به عنوان یک ضد میکروب، ضد التهاب و مرطوب کننده شناخته می شود. علاوه بر این در درمان بسیاری از بیماری های گوارشی و عصبی نیز از این روغن استفاده می شود.

ترکیبات روغن بنفشه

روغن بنفشه حاوی ترکیبات ضد باکتریایی بوده و سرشار از فیتوئید مانند ساپونین ها، سالیسیلات ها، آلکالوئیدها، فلاونوئیدها، تانن ها، فنولیک ها، کومارین ها، گلیکوزیدهای فنلی ویولت وزید، بوتیل ۲- اتیل هگزیل فتالات (۳۰٪) و دی هیدرو اکتینید ولید (۱۲٪) و سایر ترکیبات مهم از جمله پارمون، یورون و کوئوریتین ویولا است.

خواص روغن بنفشه

روغن بنفشه یک روغن پوست و ضد التهاب است و در درمان اگزماهای پوستی به کار می رود. همچنین با توجه به آنچه قبلاً گفته شد ضد عفونت بوده و می تواند سینوزیت را از بین ببرد. برای درمان ترک های پوستی و خشکی های شدید مانند بیماری پسوزیاریس از ماساژ پوست با این روغن استفاده می شود. از مهم ترین کاربردهای این روغن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •           ضد سینوزیت و حساسیت فصلی
  •           برطرف کننده خشکی شدید پوست
  •           کمک به درمان پسوریازیس
  •           ضد ترک کف پا
  •           ضد کک و مک

نحوه مصرف روغن بنفشه

روغن بنفشه آرامبخش بوده و می تواند به خواب آرام در بزرگسالان و نوزادان کمک کند. برای این کار کافیست این روغن را افشانه کرده یا در دستگاه بخور بریزید. استنشاق این روغن می تواند التهاب و میکروب های مجاری تنفسی و سینوس ها را از بین برده و به درمان سینوزیت و حساسیت های فصلی کمک کند. همچنین می توانید برای انجام این کار از بخور دادن با این روغن استفاده کنید. برای درمان سینوزیت یک قطره از این روغن را در بینی خود چکانده و بخوابید.

خشکی های شدید پوستی و ترک های کف پا را می توان به کمک این روغن به راحتی برطرف کرد. برای درمان های پوستی تنها کافیست کمی از این روغن را کف دست ها ریخته و پوست ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید. در استفاده از روغن بنفشه نباید زیاده روی شود، زیرا ممکن است منجر به ایجاد حساسیت های پوستی شود.

طرز تهیه روغن بنفشه

قبل از خرید روغن بنفشه بهتر است بدانید که این روغن از برگ ها و گل گیاه بنفشه استخراج می شود. از این روغن به صورت موضعی، استنشاقی، بخار درمانی، آروماتراپی در حمام و غیره می توان استفاده کرد. 

خرید روغن بنفشه اصل

جهت تشخیص روغن بنفشه اصل به هنگام خرید بهتر است بدانید که رنگ این روغن سبز مایل به زرد است. معمولاً با توجه به اینکه این روغن طبع سردی دارد، به هنگام تولید با یک روغن پایه ترکیب می شود. به هنگام خرید اطمینان حاصل کنید که روغن پایه یکی از روغن های گیاهی زیتون یا کنجد است. گل بنفشه انواع مختلفی دارد. باید توجه کنید که از نوع دارویی آن برای تولید روغن استفاده شده باشد.

نظرات (0)

محصولات پیشنهادی