روغن اسپند

  • ضد لک و روشن کننده پوست

  • ضد سفیدی زودرس مو

  • درمان درد گوش

125,000 تومان
حجم:
درب محصول

توضیحات محصول:

خرید روغن اسپند اصل

روغن اسپند Peganum Oil از دانه های اسپند به دست می آید. اسپند به عنوان ضد میکروب شناخته شده و به همین دلیل برای تصفیه هوا دود می شود. روغن این گیاه نیز دارای خواص مشابه است. هنگام خرید روغن اسپند توجه داشته باشید، این روغن میانه خوبی با نور و گرما ندارد. بنابراین بهتر است که در محل تاریک و خنک نگهداری شود تا خواص آن حفظ شود. بهتر است از فروشندگان معتبر این روغن را تهیه کنید تا از خالص بودن آن مطمئن باشید. روغن های تقلبی ممکن است حاوی پارافین باشند. اگر می خواهید این روغن را به صورت خوراکی مصرف کنید، قبل از خرید از خوراکی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ترکیبات روغن اسپند

این محصول سرشار از استروئید، فلاونوئیدها، آلکالوئید، ساپونین، لیگان و غیره است. از دیگر مواد موجود در اسپند می توان به چربی، پروتئین، فیبر، کلسیم، فسفر، مس، آب و تیامین اشاره کرد. آلکالوئیدهای موجود در روغن اسپند خاصیت ضد میکروبی و ضد عفونی کنندگی به آن بخشیده اند. طبع روغن اسپند گرم و خشک است.

خواص روغن اسپند

قبل از خرید روغن اسپند بهتر است با خواص آن آشنا شوید. از مهم ترین ویژگی های این روغن می توان به ضد قارچ، ضد سرطان، ضد میکروب و ضد انگل بودن آن اشاره کرد. از این روغن به وفور در درمان اختلالات پوستی، گوش درد، بهبود درد سیاتیک، تسکین دردهای مفصلی، رفع قولنج و غیره استفاده می شود. به همین خاطراز انواع روغن پوست بشمار می رود.

اما از مهم ترین کاربردهای روغن اسپند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •      از بین برنده لک و روشن کننده پوست
  •      جلوگیری از سفید شدن زودرس مو
  •      درمان گوش درد

نحوه استفاده از روغن اسپند

بعد از خرید روغن اسپند بهتر است با طرز مصرف آن آشنا شوید. از این روغن به صورت موضعی و خوراکی استفاده می شود. جهت تسکین درد یا التهاب در مفاصل و غیره بهتر است چند قطره از این روغن را روی محل مورد ریخته و ماساژ دهید. بعد از جذب شدن روغن، محل مورد نظر را به وسیله دستمال پوشانده و آن را گرم نگه دارید. برای استفاده از این روغن به عنوان روغن مو می توانید مقداری از آن را روی انگشتان خود ریخته و بعد بر روی سر خود ماساژ دهید.

روغن اسپند باید به مقدار مجاز مصرف شود. استفاده بیش از اندازه از این روغن می تواند عوارضی همچون سر درد و تهوع را به همراه داشته باشد. همچنین در خانم های باردار به دلیل خطر سقط جنین توصیه می شود از این روغن استفاده نگردد. به دلیل گرم بودن طبع این روغن بهتر است افراد گرم مزاج از آن استفاده نکنند. مصرف این روغن به صورت خوراکی ممکن است منجر به ایجاد یبوست شود.

طرز تهیه روغن اسپند

روغن اسپند از فشردن دانه های این گیاه به دست می آید. این کار به وسیله دستگاه پرس سرد انجام شده و محصول به دست آمده فاقد هر گونه افزودنی و ماده شیمیایی مضر است. این روغن باید به دور از نور خورشید و گرما نگهداری شود. در صورتی که می خواهید این روغن را به صورت خوراکی مصرف کنید از خالص بودن آن اطمینان حاصل کنید.

نظرات (0)

محصولات پیشنهادی