روغن مورد

  • درمان ریزش موی سر

  • پر پشت کردن مژه و ابرو

  • دارای طبع سرد

155,000 تومان
حجم:
درب محصول
5/5

توضیحات محصول:

روغن مورد با نام تجاری Myrtus Oil شناخته می شود. از این روغن می توان برای پر پشت کردن موهای سر، مژه و ابروها و جلوگیری از ریزش آن ها استفاده کرد. روغن مورد کاملاً گیاهی و فاقد هر گونه عارضه جانبی است. طبع مورد سرد است و از مهم ترین خواص آن می توان به خاصیت ضد عفونی کنندگی اشاره کرد.

ترکیبات روغن مورد

روغن مورد از بذر یا برگ های گیاه مورد گرفته می شود. این روغن قابض بوده و بسیار ضد عفونی کننده است. از ترکیبات این روغن می توان اسید لینولئیک و اسید اولئیک را نام برد. همچنین این روغن سرشار از ویتامین C، آنتی بیوتیک، گلوکوزید، تانن، اسیدهای آلی و غیره است. با توجه به آنکه طبیعت این روغن سرد است معمولاً از ترکیب آن با روغن های پایه گرم استفاده می شود.

خواص روغن مورد

قبل از خرید روغن مورد بهتر است با کاربردهای متفاوت آن بیشتر آشنا شوید. در گذشته از این روغن برای برطرف کردن مشکلات گوارشی و همچنین شست و شوی دهان استفاده می شد. غرغره کردن این روغن در دهان می تواند عفونت ها و باکتری های موجود را از بین برده و به سلامت دهان و دندان ها کمک کند.

روغن مورد ضد تعریق و از بین برنده بوی بد است. به همین دلیل از آن در ناحیه زیر بغل برای کاهش تعریق و بوی بد استفاده می شود. درمان زخم های داخلی و خارجی نیز به وسیله این روغن امکان پذیر است. از دیگر کاربردهای آن می توان به درمان بواسیر، سرفه های خشک، اسهال و غیره اشاره کرد.

اما بیشترین مصرف روغن مورد در زمینه درمان ریزش موی سر و پر پشت کردن مژه و ابرو ها است. این روغن گیاهی می تواند شوره و قارچ موهای سر را نیز برطرف کند. این روغن همچنین می تواند خارش و اگزمای پوست کف سر را نیز برطرف کند.

نحوه مصرف روغن مورد 

بهتر است قبل از خرید روغن مورد، درباره میزان مصرف آن با یک پزشک مشورت کنید. اما به طور معمول توصیه می شود روغن مورد را در ابتدا کمی گرم کنید تا روان شود. سپس روی پوست و ریشه موها مالیده و ماساژ دهید. نیاز به ماساژ ساقه های مو با این روغن نیست. برای ماساژ پوست کف سر بهتر است از نوک انگشتان خود استفاده کرده و این کار را حدود 15 دقیقه ادامه دهید. بهتر است این کار را شب انجام داده و صبح موها را آبکشی کنید. همچنین می توانید از ترکیب این روغن با ژل آلوئه ورا به عنوان ماسک مو استفاده کنید.

خرید روغن مورد اصل

خرید روغن مورد به خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود. همچنین بهتر است قبل از خرید کمی از این روغن را روی پوست خود تست کنید. زیرا در برخی از افراد ممکن است ایجاد حساسیت های پوستی کند.

نظرات (1)
رتبه

محصولات پیشنهادی